Blog

Vím, že nic nevím: osobní příběh

Kdysi jsem měla přítele. Tvrdila jsem o něm, že je to budoucí otec mých dětí. Měla jsem už vybrané místo pro naši svatbu. Znali ho mí rodiče, tykala jsem si s jeho mámou… Bylo mi přes 30, chtěla jsem zakládat rodinu… Když jsem o tom někdy mluvila, myslela jsem to smrtelně vážně. Přátelé potvrdí.

Po roce jsme se rozešli… Nebylo to ono. Nebyl dost „chlap“, hádali jsme se... A tak dále…

Zjistit více >

Alenka v říši divů, aneb jak na negativisty

Máte kolem sebe lidi, kteří si pořád stěžují? Nic nejde, všechno je špatně, všude je problém, na všechno najdou nějaké ALE, neustále kritizují… Znáte takové? Nebo se v tom dokonce sami poznáváte?

Zjistit více >

Co je to to EN-EL-PÉÉÉ (NLP)

Litujete někdy toho, jak jste se chovali v nějaké situaci? Že jste nejednali jinak? Je něco, co byste chtěli dělat, ale stále neděláte? Nebo byste rádi s něčím přestali, ale stejně to pořád děláte? Kdo to sakra řídí?! Proč člověk ví, co by měl a chtěl a stejně kolikrát není schopný to udělat? A čím to je, že někdy se ani nedokážeme rozhodnout, co bychom vlastně chtěli? NLP neboli neuro-lingvistické programování má odpovědi a řešení na výše uvedené otázky.

Zjistit více >

Emoce: jak fungují a co s nimi?

Naše emoce s námi někdy pořádně mávají. Snažíme se je proto odfiltrovat a jednat racionálně. Co se ale stane, když se od svých emocí distancujeme? Neděláme si tím náhodou medvědí službu?

Zjistit více >

Jak se úspěšně frustrovat blbě nastaveným cílem?

Tak zaprvé: Negativní formulace a nulová kontrola – ideální kombinace. Definuj si, co nechceš. Rozhodně použij co nejvíce NE, NE, NE. Zaměř se na něco, co nemáš ani trochu pod svou vlastní kontrolou. Nejlépe něco, na co nemáš ale vůbec žádný vliv. Nejlepší je vytyčit si jako cíl, aby se s tebou partner přestal hádat, aby tě děti nezlobily nebo abys nepodělal příští důležitý závod.

Zjistit více >