Čítárna

Jak pracovat s vizualizací

Oblíbenou technikou mentálního tréninku je tzv. vizualizace. Představovat si sám sebe, jak něco děláte. Jak provádíte určitý prvek, techniku, apod. Pro někoho je to snadná a velmi účinná metoda. Pro značnou část sportovců to ale může být dřina, která kýžený výsledek nepřináší. 

Zjistit více >

Proces učení ve sportu

Vidíte jasně, co by měl váš svěřenec změnit, na čem zapracovat. Jenže JAK to do něj nalít? Víte, jakého výsledku chcete dosáhnout. Ale jaká cesta k němu vede a která je ta nejkratší? Proč stejné metody nefungují u všech stejně efektivně? Na tyto otázky odpovídají následující řádky.

Zjistit více >

Struktura mentálního tréninku

Co všechno může zahrnovat mentální trénink? Je to jen „vypovídání se“ psychologovi? Nebo nácvik koncentrace? Nebo je to něco mnohem širšího? Následující text shrnuje jednotlivé aspekty mentálního tréninku a možnosti, na co se zaměřit:

Zjistit více >

Jak (ne) funguje lidská motivace

Jsi unavený neustálým úsilím motivovat svůj tým, ať už sportovní či pracovní, nebo třeba rodinu? Hledáš elegantní řešení, jak je nastartovat s menším výdejem energie? Budiž ti následující text inspirací.

Zjistit více >

Alenka v říši divů, aneb jak na negativisty

Máte kolem sebe lidi, kteří si pořád stěžují? Nic nejde, všechno je špatně, všude je problém, na všechno najdou nějaké ALE, neustále kritizují… Znáte takové? Nebo se v tom dokonce sami poznáváte?

Zjistit více >