Čítárna

Struktura mentálního tréninku

Co všechno může zahrnovat mentální trénink? Je to jen „vypovídání se“ psychologovi? Nebo nácvik koncentrace? Nebo je to něco mnohem širšího? Následující text shrnuje jednotlivé aspekty mentálního tréninku a možnosti, na co se zaměřit:

Zjistit více >

Motivační fresh juice (nejen) pro trenéry

Jsi unavený neustálým úsilím motivovat svůj tým, ať už sportovní či pracovní, nebo třeba rodinu? Hledáš elegantní řešení, jak je nastartovat s menším výdejem energie? Budiž ti následující text inspirací.

Zjistit více >

Alenka v říši divů, aneb jak na negativisty

Máte kolem sebe lidi, kteří si pořád stěžují? Nic nejde, všechno je špatně, všude je problém, na všechno najdou nějaké ALE, neustále kritizují… Znáte takové? Nebo se v tom dokonce sami poznáváte?

Zjistit více >

Co je to to EN-EL-PÉÉÉ (NLP)

Litujete někdy toho, jak jste se chovali v nějaké situaci? Že jste nejednali jinak? Je něco, co byste chtěli dělat, ale stále neděláte? Nebo byste rádi s něčím přestali, ale stejně to pořád děláte? Kdo to sakra řídí?! Proč člověk ví, co by měl a chtěl a stejně kolikrát není schopný to udělat? A čím to je, že někdy se ani nedokážeme rozhodnout, co bychom vlastně chtěli? NLP neboli neuro-lingvistické programování má odpovědi a řešení na výše uvedené otázky.

Zjistit více >

Brzda jménem trenér?

Trenér chce obvykle po svých svěřencích co nejlepší výkon a hledá cesty, jak toho dosáhnout. Může se stát, že v nejlepší víře a touze zlepšit výsledky, působí podvědomě přesně v opačném směru? Bohužel ano, případy skutečně existují. Jak se to může stát?

Zjistit více >